899/1239
Sigurd Eriksen (f. København 1884, d. Oslo 1976)
Vinterlandskab. Sign. Sigurd Eriksen 1945. Olie på lærred. 73×60.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020
Vurdering
Hammerslag