2050/8549
Russisk cigaretetui af sølv, indvendig forgyldt, lås af 14 kt. guld. Mestermærke PJS, Moskva 1908–1917. Vægt ca. 196 g. H. 10,5.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag