2137/824
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Et par armstole med stel af matforkromet stål. Ryg, sæde og armlæn af teak. Formgivet 1953. Udført hos Søborg Møbelfabrik. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
25 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||