2104/559
Morten Løbner Espersen (f. 1965)
Stor cylindrisk vase af stentøj dekoreret med grå glasur med rosa og blåviolette elementer. Stemplet monogram. Unik. H. 20,4. Diam. 27,3.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud