2103/274
“Napoleon Bonaparte”. Lille buste af biscuit, indpresset Napoleon B., LT og Pat. Samt helfigur på piedestal af forgyldt bronze. H. 12 og 15,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Biscuit base med lille kantafslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud