Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Uden titel. Usign. Akvarel på papir. Bladstørrelse 110×75. Uindrammet.
Papiret er gulnet. Større afrivning i øverste højre hjørne. Mindre tegnestiftshuller. Folder og mindre afrivninger i kanterne. Lille afskalning i blå/hvid maling højre, midtfor.
1141815 | ||
877307 | ||
937326 | ||
808206 | ||
576 |