2414/851
Dansk design
Et par tre-armede lysestager af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Carl Christiansen. 1950'erne. Vægt ca. 1470 g. H. 15,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag