Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
Uden titel. Sign. Estéve 82. Akvarel på papir. Bladstørrelse 64×49.
Udstillet: “Estève udstiller akvareller”, Galerie Nord , Randers & Galerie Birch i Kunsthallen, København, gengivet helsides i udstillingskataloget side 27, (akvarel nr. 1108).
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021