1347/662
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
“Grand Prix”. Syv dele bestik af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Kay Bojesen. Samlet vægt 269 gr. (7)
Bestående af: 3 middagsgafler, 1 frokostgaffel, 1 dessertske, 2 smørknive.
Fremstår med sparsom alders- og brugsslitage.
Moderne kunst og design, 19. november 2013
Vurdering
Hammerslag
18 bud