2440/930
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
“Folkestolen”. Et sæt på seks stole med stel af bøg, sæder med flettet papirgarn. Model J 39. Formgivet 1947. Udført for FDB. (6)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1052756 | ||
975026 |