2039/835
Dansk møbeldesign
Serveringsvogn af palisander med aftagelig plade. 1960'erne. H. 46,5. L. 90. B. 51,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Hjul med rust. Vandskjolder.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag