2034/2
Altona spejl i ramme af nøddetræ og forgyldt træ. Portalformet top. To-delt facetslebet spejlfelt. Ca. 1780. H. 84. B. 35.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Senere spejlglas.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag