1437/21
Søren Emil Carlsen (f. København 1848, d. New York 1932)
Opstilling med blomster i en vase. Sign. S. E. Carlsen. Olie på lærred. 31×25.
Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 8. september 2014
Vurdering
Hammerslag