873/605
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Vandnymfe”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen 1987. Olie på lærred. 60×70.
Malerier & skulpturer, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag