323/19
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
Et par standerlamper af bruneret messing og brunlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. 1930–40'erne. H. 150. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Uoriginale omløbere. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Tvangssalg, 11. november 2020
Vurdering
Hammerslag
41 bud