2041/260
E. C. Ulnitz (f. København 1856, d. sst. 1933)
Opstilling med vindruer og ferskner på et bord. Sign. E. C. Ulnitz 1889. Olie på lærred. 34×27.
Minimale retoucheringer/reparationer. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud