1450/1326
Et par ametyst- og topasørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv hver prydet med facetslebne ametyster, topaser, peridoter og citriner. L. ca. 3,3 cm. Ca. 2013. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 10. december 2014
Vurdering
Hammerslag