2005/​2024

Cartier

Damearmbåndsur af forgyldt sølv. Model Tank, ref. 590005. Quartz værk. Hvidlig skive med sorte indeks og blåanløbende visere. Brun Cartier rem med Cartier C-spænde af double. 1970–1980'erne.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Armbåndsure, 29. januar 2020

Kategori
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.800 DKK  

17 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.800 DKK
1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK