2005/2024
Damearmbåndsur af forgyldt sølv. Model Tank, ref. 590005. Quartz værk. Hvidlig skive med sorte indeks og blåanløbende visere. Brun Cartier rem med Cartier C-spænde af double. 1970–1980'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 29. januar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
17 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||