2434/852
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954)
”Safaristolen”. Et par armstole af ask. Armlæn af kernelæder. Sæde, ryg samt dybthæftet hynde betrukket med lys kanvas. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1147345 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.