2103/​846

“Scanline”. Bestik af poleret messing. Stemplet Scanline. (70)

Bestående af: 12 middagsknive, L. 21. 12 middagsgafler, L. 19. 12 middagsskeer, L. 18,6. 12 teskeer, L. 12,4. 11 kagegafler, L. 14. 1 sukkerske, L. 12. 2 sauceske, L. 21. 1 suppeske, L. 23. 1 kagespade, L. 25,2. 3 serveringsskeer, L. 26,5. 2 grøntgafler, L. 25. 1 serveringsgaffel L. 25,7.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker. En ske med defekt på skaftets overflade.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK