“Scanline”. Bestik af poleret messing. Stemplet Scanline. (70)
Bestående af: 12 middagsknive, L. 21. 12 middagsgafler, L. 19. 12 middagsskeer, L. 18,6. 12 teskeer, L. 12,4. 11 kagegafler, L. 14. 1 sukkerske, L. 12. 2 sauceske, L. 21. 1 suppeske, L. 23. 1 kagespade, L. 25,2. 3 serveringsskeer, L. 26,5. 2 grøntgafler, L. 25. 1 serveringsgaffel L. 25,7.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker. En ske med defekt på skaftets overflade.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021