Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Arlequin tourneur”. 1980. Sign. Miró, 26/50. Litografi i farver. Prøvetryk. Bladstørrelse 90×61.
Litteratur: Maeght nr. 1198. Proveniens: Erhvervet hos Galerie Maeght, Paris.
Moderne malerier og grafik, 7. december 2016