2148/1
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Gadeparti fra Haraldsted en forårsdag. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 40,5×60,5.
Enkelt minimal retouchering samt enkelt minimal afskalning. Krakeleringer af varierende størrelse.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag