11947/​157
Niels Holbak: Gadeparti med gående herre. Sign. N. Holbak. Olie på lærred. 40×52.

Be­skriv­el­se

Gadeparti med gående herre. Sign. N. Holbak. Olie på lærred. 40×52.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019

Ældre malerier

Kunstner

Niels Holbak (f. Tistrup ved Varde 1884, d. Esbjerg 1954)

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

500 kr.