2143/330
Et par vaser af glaseret og bemalet lertøj, hanke af patineret jern. 20. årh. H. 59. Diam. 28. B. med hanke 47. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene med større reparation på fodstykke. En løs hank.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag