2013/853
Lars Hellsten (f. 1933)
Kugleformet vase af klart glas med pink og grøn underfang. Sign. Orrefors 4620 22 Lars Hellsten. H. 16.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag