2039/​706

Dansk design

Standerlampe på trepasfod af teak monteret med cylindrisk skærm af gullig plast. 1960'erne. H. 134.

Litteratur: Povl Dinesen katalog, 1960'erne.

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 22. september 2020

Kategori
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt