2039/706
Dansk design
Standerlampe på trepasfod af teak monteret med cylindrisk skærm af gullig plast. 1960'erne. H. 134.
Litteratur: Povl Dinesen katalog, 1960'erne.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt