2427/​506

Frimod Joensen (f. Sandur 1915, d. 1997)

Udsigt over en færøsk bygd. Sign. Frimod Joensen 1979. Olie på plade. 62×90.

Enkel plet ved øvre, højre side.

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

22.000 DKK

13 bud

1058053 (Autobud) 22.000 DKK
921916 21.000 DKK
1058053 (Autobud) 20.000 DKK
921916 19.500 DKK
1058053 (Autobud) 19.000 DKK
921916 18.500 DKK
1058053 18.000 DKK
287086 17.500 DKK
830118 17.000 DKK
287086 16.500 DKK
1129211 16.000 DKK
1125484 15.500 DKK
830118 15.000 DKK