2416/185
To par russiske hurricanes af messing, begge stemplede Moskva, tilhørende tulipanformede skærme af glas, prydede med slibninger. 19. årh.s slutning. H. ekskl. skærme 28 og 33 cm. (4)
Proveniens: Danske Bank.
Dette emne handles i fuldmoms
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud