2118/958
Italiensk design
Sæt på seks armstole med stel af forkromet metal. Sæde, ryg og armlæn betrukket med patineret naturskind. Underside betrukket med brunt farvet skind. Udført og mærket hos Arrben, Italien. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds, ridser og krakeleringer. Løse sædehynder.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud