Diverse dele bestik af sølv og sterlingsølv, bestående af erindringsske, H.C. Andersen eventyrskeer m.m. Udført hos Horsens Sølvvarefabrik m.fl. Primært Danmark, 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål ca. 695 gr. (38)
Bestående af: middagsgaffel, erindringsske, 7 eventyrskeer, steggaffel, 1+1 serveringsskeer, 1+1+1 pålægsgafler, kompotske, oplukker, 19 teskeer og 2 saltskeer.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler på et par skeer. Gaffel graveret. Pålægsgaffel med skævhed. Oplukker med mellemrum mellem stål og sølv. 7 dele diverse pletsølv medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
17 bud