1835/​1600

Vinservice af sleben krystalglas med guldkant. Sign. C.V.N. Brunner (Cristallerie des Vosges du Nord). Karaffel H. 38,5. (19)

Bestående af: kaffel på fod, 6 champagneglas, 6 rødvin og 6 hvidvin.

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Varia, 30. august 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
1.200 DKK