1835/1600
Vinservice af sleben krystalglas med guldkant. Sign. C.V.N. Brunner (Cristallerie des Vosges du Nord). Karaffel H. 38,5. (19)
Bestående af: kaffel på fod, 6 champagneglas, 6 rødvin og 6 hvidvin.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Varia, 30. august 2018
Vurdering
Hammerslag