2131/338
Dansk empire cylinderchatol af elmetræ og elmerod, med overdel hvori spejlgalleri og tre buede døre. Ca. 1820. H. 215. B. 115. D. 56.
Adskillige mindre finérskader. Brugsslitage og almindelige alderstegn. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag