2115/79
Emilie Mundt (f. Sorø 1849, d. Frederiksberg 1922)
Kystparti. Sign. E. M. 89. Olie på malepap monteret på masonit. 24,5×30,5. Uindrammet.
Enkelte retoucheringer. Mindre afskalninger ved kanter. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud