Foto endnu ikke klar
893/19
Emilio Sanchez Perrier (f. Sevilla 1855, d. Granada 1907)
Parti fra Guadaira floden ved Alcalá. Sign. E. Sanchez Perrier. Olie på træ. 26×34.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag