2010/4
Philipp Röth (f. Darmstadt 1841, d. München 1921)
Forårslandskab med spirende træer ved vandløb, antagelig Østrig. Utydeligt sign. Bruck 29/4 78. Olie på lærred. 45×64.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Signatur skallet af.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag