12022/16
Claus Egemose (f. 1956)
“Basismaleri for afslutning af Århundredet”. Sign. Claus Egemose 1995. Olie på lærred. Lysmål 40×30. Rammemål 42,5×32,5. Indrammet.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Trænger til rensning.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag