12115/97
En par patinerede senempire rammer. 19. årh. første del. Udskåret og forgyldt træ. Med ophæng. Glas og bagpap. Lysmål 33,5×24. Rammemål 44,5×35. (2)
Begge med fin patina. Én med flere afslag. Udbedringer og retoucheringer.
Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021
Vurdering
Hammerslag
40 bud