2427/1175
Opalring af 14 kt. guld og hvidguld prydet med cabochonslebet opal. Vægt ca. 8 g. Front 11×16 mm. Str. 53.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Opal fremstår med ridser.
Vurdering
Hammerslag