Victor Vasarely (f. Pecs 1908, d. Paris 1997)
Komposition. Sign. Vasarely, 142/150. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 74×58,5.
Overfladiske ridser og skrammer. Monteret i ramme uden glas.