Ubekendt maler, 18. årh.
Et par portrætter af hhv. en fornem herre i sort frakke og en fornem dame i blå og hvid kjole. Usignerede. Olie på lærred. 85×69. (2)
Flere større reparationer/lapper på bagsiderne. Flænger/huller på lærred. Afskalninger. Krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021