2138/373
Portrætbuste af gips, hvidmalet, forestillende Ulrik Frederik Gyldenløve. 19/20. årh. H. 83 cm
Ulrik Frederik Gyldenløve 1638–1704, søn af Frederik III og Margrethe Pape.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud