2103/​86

Tilt-top table af mahogni, stående på trepasfod, prydet med profileret kant. Regencyform. 20. årh. H. 71. Diam. 58.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne. Restaureret. Let falmet.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag