2103/86
Tilt-top table af mahogni, stående på trepasfod, prydet med profileret kant. Regencyform. 20. årh. H. 71. Diam. 58.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne. Restaureret. Let falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag