838/70
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)
Pige med hund på Skagen strand. Sign. L. T. 1/7 19. Olie på lærred. 38×58.
Malerier og tegninger, 26. februar 2013
Vurdering
Hammerslag