1831/108
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Optrukne fiskekuttere på stranden i Hirtshals. Sign. Chr. Blache, Hirtshals, 1918. Olie på malepap. 31×40.
Retoucheringer. Mindre afskalninger. Områder med tynd bemaling.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
23 bud