2050/​693

Leif Helge Enger (f. Skotfoss 1934)

Rund krukke af stentøj, dekoreret med lys grå glasur med mørkeblå- og brunglaserede motiver. Tryksign. Leif, Handmade in Norway, Porsgrund. H. 15,5. Diam. 16,5.

Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design, 8. december 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag