2204/18
Fransk Charles X kandelaber af forgyldt og patineret bronze, rigt støbt med blomster og bladværk, fem svungne lysarme. 19. årh. H. 71.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag