2121/244
Italiensk “ikon” med fremstilling af Madonna i helfigur. Tempera på træplade. 19. årh. 55,5×28,5.
Har været revnet og limet(forstærket på bagside). Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
43 bud