2143/985
Ukendt designer
Et par bordlamper med skærme af hvidt metal, forkromet arm, fod af grålakeret metal med hvid trykknap. 1950'erne. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud