1344/118
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Parti fra Skagen. Bølgerne skyller ind over molen. Sign. Carl Locher 1909 Skagen. Olie på lærred. 50×68.
Minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 28. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag