2027/852
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
To figurer af uglaseret lertøj. Sign. HAK, Danmark samt ene figur V.85. Udført hos Kähler. H. hhv. 31 og 30,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud